Kiedy mówimy o zasiedzeniu gruntu?

Kiedy mówimy o zasiedzeniu gruntu?

Zasiedzenie gruntu to proces polegający na nabyciu własności gruntu przez osobę, która nie jest jego właścicielem, ale przez długi okres czasu władająca nim jak właściciel. W Polsce zasiedzenie gruntu jest regulowane przez Kodeks cywilny (KC), który określa warunki, okresy czasu oraz konsekwencje prawne związane z zasiedzeniem. W poniższym artykule omówimy wszystko, co powinieneś wiedzieć na temat zasiedzenia gruntu.

W czym może Ci pomóc kancelaria frankowicza?

W czym może Ci pomóc kancelaria frankowicza?

Jeszcze kilka lat temu kredyt we frankach powszechnie uznawany był za bardzo korzystny. W praktyce okazało się jednak, że u takowych osób pojawiły się poważne problemy finansowe. Gdzie frankowicze powinni szukać wsparcia? Jak rozpoznać dobrą kancelarię frankową? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Kto opłaca notariusza przy zakupie mieszkania?

Kto opłaca notariusza przy zakupie mieszkania?

Zakup mieszkania to duże przedsięwzięcie, do którego warto dobrze się przygotować. Jednym z ważniejszych zadań jest wizyta u notariusza. Każde nabycie nieruchomości musi być dopełnione taką wizytą, postępuje się wówczas zgodnie z obowiązującym prawem. Notariusz przed wypisaniem odpowiednie aktu notarialnego sprawdza dokładnie, czy wszystkie złożone dokumenty są prawdziwe, wyjaśnia także, jakie prawa i obowiązki mają zbywający nieruchomość i ją zyskujący.

Czym zajmuje się rzeczoznawca majątkowy?

Czym zajmuje się rzeczoznawca majątkowy?

Rzeczoznawcą majątkowym jest osoba, która posiadająca odpowiednie uprawnienia zawodowe, pozwala jako jedynemu podmiotowi w Polsce na określanie wartości nieruchomości. Na czym dokładnie polega praca rzeczoznawcy oraz kto nim może zostać?

Otwarcie i ogłoszenie testamentu po zmarłym

Otwarcie i ogłoszenie testamentu po zmarłym

Coraz częściej po zmarłych osobach pozostaje testament. To wygodna forma decydowania o dziedziczeniu. Spisanie testamentu nie jest skomplikowane, a może ułatwić spadkobiercom późniejszy proces dziedziczenia. Testament, który zawiera odpowiednie zapisy, trzeba jednak formalnie otworzyć i ogłosić. Warto poznać tę procedurę, by dobrze się do niej przygotować oraz szybko i skutecznie ją sfinalizować.

Co może adwokat? Jakie uprawnienia posiada?

Co może adwokat? Jakie uprawnienia posiada?

Trudno wyobrazić sobie rozwiązanie jakiegoś problemu natury prawnej bez konsultacji go z doświadczonym prawnikiem. Wiele osób w takiej sytuacji kieruje się do adwokata, którego główne zadanie polega na reprezentowaniu klienta przed sądem w toczącym się postępowaniu. Jakie są inne uprawnienia tego zawodu? Co może adwokat i czym różni się on np. od radcy prawnego?