System NoFrost w lodówkach oraz jego zalety i wady

AGD, dom - porady, oszczędzanie

system NoFrost

Zanim systemy NoFrost rozpowszechniły się w lodówkach i chłodziarkach, to ich ścianki przypominały igloo. Już kilkumilimetrowa warstwa szronu nie tylko zmniejszała dostępne wewnątrz miejsce, ale dodatkowo powodowała zwiększone zapotrzebowanie na energię. A pozbyć się jej można było wyłącznie poprzez rozmrażanie, co szczególnie latem nie było wygodnym rozwiązaniem, a niekiedy kończyło się nawet koniecznością wyrzucenia niektórych produktów żywnościowych. Obecnie coraz większa ilość urządzeń jest wyposażona w ten system, warto zatem wiedzieć, czym się on charakteryzuje i jakie ma zalety i wady.

Na czym polega system NoFrost

System NoFrost opiera się na specjalnie zaprojektowanym systemie obiegu powietrza wewnątrz komory chłodzenia, który umożliwia odprowadzenie wilgoci na zewnątrz i zapobiega osadzaniu się szronu na ściankach. Wykorzystuje się do tego celu specjalne wentylatory, które wymuszają cyrkulację powietrza w odpowiedni sposób. Wilgotne powietrze z wewnątrz kierowane jest do skraplacza, i zastępowane suchym, pochodzącym z zewnątrz. Dzięki temu wilgotność cały czas utrzymywana jest na niskim poziomie, a zwiększona ilość pary wodnej po prostu jest eliminowana, zamiast osadzać się w środku. Jak widać w tym artykule, systemy NoFrost instalowane są zarówno w komorach chłodzących jak również zamrażalnikach, w różnych modelach można spotkać różne rozwiązania. Niektórzy producenci w każdej części urządzenia umieszczają niezależny układ, u innych występuje on tylko w jednej części. Bardzo różne też jest nazewnictwo, dlatego warto dokładnie sprawdzić, co konkretne określenie oznacza.

Zalety systemu NoFrost

System NoFrost został przede wszystkim stworzony po to, żeby nie trzeba było co dwa miesiące rozmrażać lodówki. Ta zaleta jest nie do przecenienia, każdy, kto musiał w środku lata walczyć ze ścianką szronu doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Ale system ten, dzięki ograniczeniu wilgoci w środku ma jeszcze kilka innych pozytywnych cech. Brak szronu wpływa znacząco na zużycie energii, a tym samym oszczędności. Zaoszczędzone kilkanaście procent na rachunkach bardzo szybko zrekompensuje wydatek związany z nieco wyższą ceną zakupu. Urządzenie jest także znacznie łatwiejsze do utrzymania w czystości. Zabrudzenia nie przywierają do warstwy lodu i szronu, dzięki czemu są znacznie łatwiejsze do usunięcia przy zwykłym sprzątaniu. W zamrażalniku brak wilgoci oznacza też to, że poszczególne produkty nie sklejają się ze sobą i łatwiej się je zamraża. Niektóre produkty spożywcze nie lubią przy przechowywaniu wilgoci, gdyż szybciej się psują. Dzięki zastosowaniu systemu NoFrost można na dłuższy okres czasu zachować ich świeżość.

Wady systemu NoFrost

Użytkownicy lodówek wyposażonych w NoFrost zwracają uwagę na kilka drobnych wad, jakie ten system posiada. Suche powietrze w środku z jednej strony przedłuża świeżość produktów żywnościowych, ale z drugiej może spowodować ich zbytnie wysuszenie. Dlatego takie rzeczy jak sery czy wędliny należy przechowywać szczelnie zapakowane. Niektóre modele mają też podwyższony poziom głośności, ze względu na dodatkowo pracujący wentylator.

Anatomia

anatomia


Kosmos

kosmos


Ssaki

ssaki


Owoce

owoce

Hurtownia chemii gospodarczej – asortyment

Hurtownia chemii gospodarczej – asortyment

Pytanie na temat tego, co znajduje się w hurtowniach chemicznych, to jedno z tych, na które można odpowiadać godzinami. Nie da się ukryć, że dobrze wyposażone miejsce sprzedaży hurtowej chemii do utrzymania czystości to w tej chwili olbrzymi wachlarz asortymentu.

Jak znaleźć dobrą firmę montującą fotowoltaikę?

Jak znaleźć dobrą firmę montującą fotowoltaikę?

Właśnie zdecydowałeś się na instalację fotowoltaiki, ale nie wiesz gdzie szukać firmy montującej? Chciałbyś znaleźć firmę godną zaufania i polecaną. Ważny jest dla Ciebie czas realizacji, a może interesują Cię inne aspekty? Czytając ten artykuł, dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas szukania firmy montującej fotowoltaikę.

Czy możliwy jest montaż folii grzewczych pod płytki?

Czy możliwy jest montaż folii grzewczych pod płytki?

W wielu domach w Polsce coraz częściej spotyka się podłogowe systemy grzewcze. Wynika to przede wszystkim ze sporej oszczędności pieniędzy względem innych metod ogrzewania, a także z potrzeby wygody i komfortu. Wyróżnia się tutaj m.in. folie grzewcze, których niektóre osoby boją się wykorzystać z obawy przed uszkodzeniem płytek. Czy jednak na pewno słusznie?

Ptaki do domu, czy nadają się na rodzinnego pupila?

Ptaki do domu, czy nadają się na rodzinnego pupila?

Ptaki ozdobne mogą stać się pełnoprawnymi domownikami. Przepiękne upierzenie będzie niepowtarzalną ozdobą pomieszczeń, a ich wyjątkowe gaworzenie i śpiewanie umożliwi nawiązanie niezastąpionej relacji z właścicielem. Sprawdź jakie ptaki można hodować w warunkach domowych oraz jak zadbać o ich potrzeby.