<center><a href="https://paczka-wiedzy.pl/wazne-dni/" title="Ważne dni"><img src="https://paczka-wiedzy.pl/grafika/kategorie/wazne-dni.jpg" alt="kategoria" ></a><!-- [et_pb_line_break_holder] --><a href="https://paczka-wiedzy.pl/sport/" title="Sport"><img src="https://paczka-wiedzy.pl/grafika/kategorie/sport.jpg" alt="kategoria" ></a><!-- [et_pb_line_break_holder] --><a href="https://paczka-wiedzy.pl/choroby/" title="choroby"><img src="https://paczka-wiedzy.pl/grafika/kategorie/choroby2.jpg" alt="kategoria" ></a><!-- [et_pb_line_break_holder] --><a href="https://paczka-wiedzy.pl/psychika/" title="psychika"><img src="https://paczka-wiedzy.pl/grafika/kategorie/psychika.jpg" alt="kategoria" ><!-- [et_pb_line_break_holder] --><a href="https://paczka-wiedzy.pl/ludzie/" title="ludzie"><img src="https://paczka-wiedzy.pl/grafika/kategorie/ludzie.jpg" alt="kategoria" ></a><!-- [et_pb_line_break_holder] --><a href="https://paczka-wiedzy.pl/owoce/" title="owoce"><img src="https://paczka-wiedzy.pl/grafika/kategorie/owoce.jpg" alt="kategoria" ></a><!-- [et_pb_line_break_holder] --><a href="https://paczka-wiedzy.pl/rosliny/" title="rośliny"><img src="https://paczka-wiedzy.pl/grafika/kategorie/rosliny.jpg" alt="kategoria" ></a><!-- [et_pb_line_break_holder] --><a href="https://paczka-wiedzy.pl/zwierzeta/" title="zwierzęta"><img src="https://paczka-wiedzy.pl/grafika/kategorie/zwierzeta.jpg" alt="kategoria" ></a></center>
Śpiączka ciekawostki

Śpiączka ciekawostki

Śpiączka to stan głębokiej nieświadomości, zaburzenie świadomości i przytomności. Innym słowem, używanym do określenia śpiączki, jest „koma”. Jakie mogą być przyczyny śpiączki?

czytaj dalej
Hipotermia ciekawostki

Hipotermia ciekawostki

Hipotermia to stan, w którym temperatura człowieka spada poniżej optymalnej temperatury. Ilość produkowanego przez ciało ciepła jest mniejsza, niż ilość ciepła wytracanego.

czytaj dalej
Leczenie żylaków kończyn dolnych

Leczenie żylaków kończyn dolnych

Przez długi czas osoby walczące z żylakami nie miały tak naprawdę zbyt wielu opcji do wyboru – główną metodą leczenia była operacja. To jednak wiązało się z długim okresem rekonwalescencji, bólem i ryzykiem nawrotu – dlatego też pacjenci nie byli zadowoleni z tej procedury w 100%. Od tego czasu na szczęście dużo się już zmieniło i obecnie można tak naprawdę wybrać sobie, jak chcemy pozbyć się żylaków. Najważniejsze jest to, aby w pierwszej kolejności nie ignorować objawów i szybko zapisać się flebologa.

czytaj dalej
Choroba afektywna dwubiegunowa – objawy i leczenie

Choroba afektywna dwubiegunowa – objawy i leczenie

Wszelkie choroby psychiczne to z całą pewnością choroby trudne. Nie zawsze objawy da się łatwo przypisać do jednego schorzenia i mijają miesiące zanim psychiatra wystawi nam odpowiednią diagnozę. Potem dopiero wdrożone zostaje leczenie farmakologiczne – a tutaj niestety również trzeba będzie poczekać na to, aż dane leki zaczną działać. Jedną z często leczonych chorób jest choroba afektywna dwubiegunowa.

czytaj dalej
Osobowość borderline – co to znaczy?

Osobowość borderline – co to znaczy?

Psychika ludzka jest instrumentem niezwykle złożonym i trudnym do zrozumienia. Naukowcy od lat prowadzą różnorakie badania, aby poznać jej główne funkcje, sposób działania i możliwości. Dzięki działalności naukowej mamy możliwość odnosić się do wypracowanych norm, skutecznie zajmować się zdrowiem i reagować w sytuacji choroby. W artykule tym postaram się przybliżyć Wam, czym jest zaburzenie osobliwości borderline.

czytaj dalej
Pandemia hiszpanka ciekawostki

Pandemia hiszpanka ciekawostki

Pandemia grypy hiszpanki miała miejsce w 1918 roku. Ile osób zmarło w trakcie pandemii? Czy choroba rozpoczęła się w Hiszpanii? Dlaczego choroba została nazwana „hiszpanką”?

czytaj dalej
Problemy z nadgarstkiem i hydrodekompresja

Problemy z nadgarstkiem i hydrodekompresja

Ludzie zbyt często ignorują te problemy zdrowotne, które nie wydają im się być bardzo poważne. Do takich właśnie dolegliwości sporo z nas zalicza ból nadgarstka. Po prostu się do tego przyzwyczajamy, bo tak jest nam łatwiej – nie mamy czasu wybrać się do lekarza i na pewno nie chcemy nawet myśleć o tym, że być może trzeba będzie przeprowadzić operację lub zabieg. A taka konieczność może się pojawić, jeżeli występuje u nas zespół cieśni nadgarstka.

czytaj dalej
Co musimy wiedzieć o zwolnieniach L4?

Co musimy wiedzieć o zwolnieniach L4?

Osoby, które po raz pierwszy rozpoczynają pracę na umowie – nie zawsze wiedzą, co im przysługuje i jakie mają prawa oraz obowiązki. Na pewno warto szybko zapoznać się ze wszystkimi takimi informacjami, bo działa to tylko na naszą korzyść – nikt nas nie oszuka i nikt nie będzie próbował wykorzystać naszej niewiedzy. Jest to szczególnie przydatne w okresie choroby, gdy wiele osób dalej uważa, że mają obowiązek pojawiania się w miejscu pracy – a wcale tak nie jest. Wtedy przysługuje nam zwolnienie L4.

czytaj dalej
Dlaczego pojawiają się u nas żółte paznokcie u stóp?

Dlaczego pojawiają się u nas żółte paznokcie u stóp?

W momencie, gdy z naszym zdrowiem zaczyna dziać się coś złego – nie wiemy, jak się zachować. Boimy się, bo objawy nie są nam znane i tym samym nie wiemy, co to może być. Tak się często czujemy właśnie wtedy, gdy zauważamy u siebie żółte paznokcie u stóp. Przyczyn może być tutaj faktyczne kilka i żadna z nich nie jest niestety zbyt pozytywna. Mimo to musimy jednak szybko zająć się tym problemem – nie ma tutaj czasu na obawy i strach, bo to niczego nie zmieni.

czytaj dalej

Kategorie: