<center><a href="http://paczka-wiedzy.pl/wazne-dni/" title="Ważne dni"><img src="http://paczka-wiedzy.pl/grafika/kategorie/wazne-dni.jpg" alt="kategoria" ></a><!-- [et_pb_line_break_holder] --><a href="http://paczka-wiedzy.pl/sport/" title="Sport"><img src="http://paczka-wiedzy.pl/grafika/kategorie/sport.jpg" alt="kategoria" ></a><!-- [et_pb_line_break_holder] --><a href="http://paczka-wiedzy.pl/choroby/" title="choroby"><img src="http://paczka-wiedzy.pl/grafika/kategorie/choroby2.jpg" alt="kategoria" ></a><!-- [et_pb_line_break_holder] --><a href="http://paczka-wiedzy.pl/psychika/" title="psychika"><img src="http://paczka-wiedzy.pl/grafika/kategorie/psychika.jpg" alt="kategoria" ><!-- [et_pb_line_break_holder] --><a href="http://paczka-wiedzy.pl/ludzie/" title="ludzie"><img src="http://paczka-wiedzy.pl/grafika/kategorie/ludzie.jpg" alt="kategoria" ></a><!-- [et_pb_line_break_holder] --><a href="http://paczka-wiedzy.pl/owoce/" title="owoce"><img src="http://paczka-wiedzy.pl/grafika/kategorie/owoce.jpg" alt="kategoria" ></a><!-- [et_pb_line_break_holder] --><a href="http://paczka-wiedzy.pl/rosliny/" title="rośliny"><img src="http://paczka-wiedzy.pl/grafika/kategorie/rosliny.jpg" alt="kategoria" ></a><!-- [et_pb_line_break_holder] --><a href="http://paczka-wiedzy.pl/zwierzeta/" title="zwierzęta"><img src="http://paczka-wiedzy.pl/grafika/kategorie/zwierzeta.jpg" alt="kategoria" ></a></center>
Z jakimi objawami należy udać się do urologa?

Z jakimi objawami należy udać się do urologa?

Zaburzenia mikcji, ból w okolicach pęcherza lub w trakcie oddawania moczu, parcie na pęcherz – to objawy, których nie wolno bagatelizować. Mogą świadczyć o rozwoju chorób układu moczowo-płciowego. Kiedy warto wybrać się do urologa?

czytaj dalej
Łokieć tenisisty – objawy i leczenie

Łokieć tenisisty – objawy i leczenie

Łokieć tenisisty jest dolegliwością mięśni prostowników nadgarstka, czyli grupy, która składa się z kilku struktur. Najczęściej wszelkie problemy z nimi wynikają z uszkodzenia przyczepu mięśnia prostownika wspólnego palców. Znajduje się on na powierzchni przedramienia. Odpowiada on za zginanie ręki grzbietowo oraz zginanie i odwodzenie palców.

czytaj dalej
Zespół Downa ciekawostki

Zespół Downa ciekawostki

Zespół Downa to zespół wad wrodzonych. Czym jest spowodowany zespół Downa? Skąd wzięła się nazwa choroby? Jakie są charakterystyczne cechy wyglądu osób z zespołem Downa?

czytaj dalej
Śpiączka ciekawostki

Śpiączka ciekawostki

Śpiączka to stan głębokiej nieświadomości, zaburzenie świadomości i przytomności. Innym słowem, używanym do określenia śpiączki, jest „koma”. Jakie mogą być przyczyny śpiączki?

czytaj dalej
Hipotermia ciekawostki

Hipotermia ciekawostki

Hipotermia to stan, w którym temperatura człowieka spada poniżej optymalnej temperatury. Ilość produkowanego przez ciało ciepła jest mniejsza, niż ilość ciepła wytracanego.

czytaj dalej
Leczenie żylaków kończyn dolnych

Leczenie żylaków kończyn dolnych

Przez długi czas osoby walczące z żylakami nie miały tak naprawdę zbyt wielu opcji do wyboru – główną metodą leczenia była operacja. To jednak wiązało się z długim okresem rekonwalescencji, bólem i ryzykiem nawrotu – dlatego też pacjenci nie byli zadowoleni z tej procedury w 100%. Od tego czasu na szczęście dużo się już zmieniło i obecnie można tak naprawdę wybrać sobie, jak chcemy pozbyć się żylaków. Najważniejsze jest to, aby w pierwszej kolejności nie ignorować objawów i szybko zapisać się flebologa.

czytaj dalej
Choroba afektywna dwubiegunowa – objawy i leczenie

Choroba afektywna dwubiegunowa – objawy i leczenie

Wszelkie choroby psychiczne to z całą pewnością choroby trudne. Nie zawsze objawy da się łatwo przypisać do jednego schorzenia i mijają miesiące zanim psychiatra wystawi nam odpowiednią diagnozę. Potem dopiero wdrożone zostaje leczenie farmakologiczne – a tutaj niestety również trzeba będzie poczekać na to, aż dane leki zaczną działać. Jedną z często leczonych chorób jest choroba afektywna dwubiegunowa.

czytaj dalej
Osobowość borderline – co to znaczy?

Osobowość borderline – co to znaczy?

Psychika ludzka jest instrumentem niezwykle złożonym i trudnym do zrozumienia. Naukowcy od lat prowadzą różnorakie badania, aby poznać jej główne funkcje, sposób działania i możliwości. Dzięki działalności naukowej mamy możliwość odnosić się do wypracowanych norm, skutecznie zajmować się zdrowiem i reagować w sytuacji choroby. W artykule tym postaram się przybliżyć Wam, czym jest zaburzenie osobliwości borderline.

czytaj dalej
Pandemia hiszpanka ciekawostki

Pandemia hiszpanka ciekawostki

Pandemia grypy hiszpanki miała miejsce w 1918 roku. Ile osób zmarło w trakcie pandemii? Czy choroba rozpoczęła się w Hiszpanii? Dlaczego choroba została nazwana „hiszpanką”?

czytaj dalej
Problemy z nadgarstkiem i hydrodekompresja

Problemy z nadgarstkiem i hydrodekompresja

Ludzie zbyt często ignorują te problemy zdrowotne, które nie wydają im się być bardzo poważne. Do takich właśnie dolegliwości sporo z nas zalicza ból nadgarstka. Po prostu się do tego przyzwyczajamy, bo tak jest nam łatwiej – nie mamy czasu wybrać się do lekarza i na pewno nie chcemy nawet myśleć o tym, że być może trzeba będzie przeprowadzić operację lub zabieg. A taka konieczność może się pojawić, jeżeli występuje u nas zespół cieśni nadgarstka.

czytaj dalej

Kategorie: